Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi

Kiev Politeknik Üniversitesi ; Ukrayna üniversitelerinden bir tanesi olan Kiev Politeknik Üniversitesi öğrencilere sağlamış olduğu bölümler..

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi

Ukrayna’nın sayısız iyi okullarından biri olan Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi 20 fakülteye sahiptir ve bünyesinde 10 adet eğitim, araştırma kurumu da bulunmaktadır. Aynı zamanda askeri 3 kurumu da olan okulun farklı şubeleri ve merkez ofisleri de vardır. Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi’nin şubelerinden biri Slavutich şehrindedir. Öğrencilerin çalışmalarına sınırsız kaynak temin eden 12 araştırma enstitüsüne sahip olması da verdiği eğitimin ne denli kaliteli olduğunun göstergesidir. 12 araştırma merkezi daha bulunan okul araştırma görevlileri, profesörleri ve doçent kadrosuyla da göz doldurmaktadır.

Toplamda 1175 doçentin görev yaptığı Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi oldukça büyüktür ve 375 profesöre sahiptir. Alanlarında her biri isim yapmış akademik kadrosuyla başarı çıtasını her yıl biraz daha yukarı çıkarmaktadır. Okuldaki eğitimler hem Rusça, hem Ukraynaca, hem de İngilizce olduğundan gençlerin yabancı dil bilgileri de son derece profesyonelleşmekte, iş bulmak konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Pek çok bilim insanının da derslere girdiği Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi öğrencilerin lisans öncesi hazırlık çalışmaları yapması için hazırlık departmanı da bulunmaktadır. Kaliteli bir yabancı dil eğitimiyle verilen derslerin yanında 10 ay süren hazırlık programları da lisans eğitimine başlayan öğrencilerin ana dilleri gibi bu lisanları konuşabilmesi anlamına gelmektedir. İleri seviyede yabancı dil eğitimi verilen okulda lisans eğitimi almak için gençler sınava girmekte ve sonrasında başarı durumlarına göre eğitimlerine devam etmektedirler.

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora branşlarında eğitim vermektedir. Geniş ve konforlu, teknolojik donanımlı bir yerleşkesi olan okulun kampüsünün içinde gençlerin spor yapabilmeleri için salonlar ve spor merkezleri de bulunmaktadır. 160 hektar üzerine kurulu olan okul Ukrayna’nın en büyük, en geniş araziye sahip okullarının başında gelmektedir.

Spor salonlarının yanında dinlenme alanları da vardır ve Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi 50 bin kişilik ekibiyle her anlamda kaliteli eğitimin sınırlarını zorlamaktadır. Tüm yerleşke en verimli şekilde oluşturulduğundan gençler eğitimlerinin yanı sıra her türlü ihtiyaçlarını da kolayca karşılayabilmekteler. Okulun başvuruları için yabancı öğrencilere koyduğu bir zorunluluk olmadığı gibi, alışılmış sınavlar da söz konusu değildir. Yalnızca lise diploması ile başvuruda bulunabilecek okulda lisans öncesi yabancı dil hazırlığını geçen öğrenciler doğrudan lisans eğitimlerine devam edebilirler.

Sınav zorunluluğu olmayan Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi her öğrencinin istediği mesleki dalda eğitim almasını sağlamakta, kültürel zenginlikle dolu, farklı ülkelerden sosyal ortamlara girilen, eğlenceli bir öğrencilik hayatı sunmaktadır. Bütün bu olanaklara sahip olmanın, sınava girmeden doğrudan istediğiniz bölümde eğitim almanın en kolay yolu Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmektir. Uçak bileti, yerleşme, barınma, eğitim hayatı, kayıt ve başvuru gibi sayısız konuda hizmet veren Eurostar yetkilileri gençlerin eğitim hayatını kolaylaştırmak için uzman kadrosuyla daima yardıma hazırdır. Dünyanın her yerinden öğrencinin akın ettiği okula başvurular yılın 12 ayı boyunca sürmektedir.

0212 244 66 00 bizlere ulaşabilirsiniz..

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi-Sokak Görünümü

Ukrayna Politeknik (Teknik) Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!