Dnepropetrovsk Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Dnepropetrovsk Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Ukrayna'da eğitim denildiğinde akla ilk gelen üniversiteler arasında Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi yer alıyor.

Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi

1918’de kurulmuş olan Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi zamanın ihtiyaçlarını karşılamayı hedef edinerek sürekli gelişim içinde olan bir eğitim kurumudur. Ukrayna’nın en iyi okulları listesinde üst sıralarda yer aldığı gibi, İkinci Dünya Savaşı’na da tanıklık etmiş, o yıllarda dahi ayakta kalmayı başarmıştır. Ülkenin en eski ve ilgi çeken, çok sayıda yabancı öğrenci barındıran güzide Yükseköğretim kurumlarındandır. Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Ekonomi alanlarında üstün başarılara imza atmıştır.

Bu iki alanda çalışmalarını yoğunlaştıran ve bu bölümlerden mezun ettiği öğrencilerin başarısıyla da ismini zirveye yazdıran Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi her yıl dünyanın farklı ülkelerinden başvuruda bulunan öğrencileri kabul etmekte ve lisans eğitimine başlatmaktadır. Okulun eğitimleri iki dilde verilmektedir. Rusça ve Ukraynaca yapılan eğitimlerde öğrenciler hangi dili tercih ederlerse o dilde hazırlık sınıflarına gitmek zorundalar. Hazırlık bölümünde öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşamalarının da önüne geçilerek, aynı zamanda yabancı dil bilgilerini de artırmak hedeflenmiştir. İki sömestrden oluşan hazırlık eğitimi sonunda gençler sınavlarda başarılı olurlarsa sertifika almaya hak kazanırlar ve bu sertifika da lisans eğitiminin başlamasına yardımcı olur.

Avrupa’nın gözde okullarından olan, yükselen bir değer olarak kabul edilen Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi 4.seviye akreditasyon sistemine uygun eğitim vermektedir. Uygulanabilir eğitim sisteminin benimsendiği okulda gençler teorik bilgi dışında pratik yaparak bilgilerini desteklemektedirler. Bilgilerin kağıt üzerinde kalmasını istemeyen okul çeşitli uygulama alanları yaratarak gençlerin kendilerini en maksimum seviyede geliştirmelerine katkıda bulunuyorlar. Modern ve bilimsel dünya görüşüne sahip bireyler yetiştirilen okulda gençlerin deneyimleyerek öğrenmelerine olanak sağlanır.

Uzman ve kendi alanlarında saygınlığı olan, bilimsel çalışmaları ile göz dolduran bir akademik kadronun da eşlik ettiği Dnepropetrovsk Ekonomi Ve Hukuk Üniversitesi pek çok profesör ve doçentle çalışmaktadır. Ödüllü ve unvanlı akademik personelden eğitim almak için birbiriyle yarışan gençler okula girebilmek için başvuru tarihlerini kaçırmamaya özen gösteriyorlar. Okula girebilmek için üniversite sınavına benzer bir uygulama söz konusu değil. Herhangi bir giriş sınavı ön koşul olmadığı için de herkes eşit şekilde başvuru yapabiliyor. Sadece lise ve dengi okul mezunu olanların belgeleri gerekiyor.

Modern teknolojik alt yapılarıyla gençlerin eğitimlerine en yüksek katkıyı sağlayan okula kayıt yaptırmak için pek çok genç gibi siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilir, uzman yardımı alabilirsiniz. Uçak biletiniz, ulaşımınız ve taşınmanız veya barınmanız da dahil olmak üzere, her türlü başvuru, kayıt işlemlerinizi de sorunsuz halledecek danışmanlarla eğitiminize rahat bir başlangıç yapabilirsiniz.

Mezun olduğunuzda mesleğinizle ilgili iş bulmakta güçlük çekmeyeceğiniz gibi, hayallerinize sınavlar yüzünden veda etmek zorunda da değilsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek İyi bir eğitim alarak kazancınızın yüksek olacağı bir mesleğe ve iş hayatına sahip olabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!