Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna Üniversiteleri

Gelişmiş bir ülkede eğitim görmek istiyorsanız hem yaşam standartları hem eğitim kalitesi yüksek üniversiteleri tercih edin.

Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna Üniversiteleri öğrencilerimize kapılarını sonuna kadar açıyor. Her geçen yıl binlerce öğrenci Ukrayna’da eğitim almak istiyor ve birçoğu bu hedefe odaklanarak başarıya ulaşıyor. Ukrayna’da Sadece başkent Kiev’de 20’nin üzerinde üniversite bulunmaktadır. Öğrenciler birçok farklı bölümde eğitim alabilmekte ve spesifik alanlarda uzmanlaşarak; çok daha yüksek kariyer edinme olanaklarına sahip olabilmektedirler.

Ukrayna üniversiteleri köklü tarihe sahiptirler. Birçoğu yüzyıldır eğitim vermektedir. Bilim ve ilime verdikleri önem ile öğrencileri alanlarında uzman olarak yetiştirmek için gereken tüm disiplini sağlamaktadırlar. Üniversiteler Europass Mavi diploma olanağı sunmaktadır. Bu diploma da Avrupa’nın her yerinde çalışma fırsatı sağlamaktadır. Ukrayna Üniversiteleri Rusça, Ukraynaca ve İngilizce eğitim olanağı sunmaktadır. Üniversitelerin bünyelerinde hazırlık eğitimleri mevcuttur. Öğrenci dil eğitiminden sonra fakülteye devam edebilmektedir.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi İçin Harekete Geç

Üniversiteye YGS-LYS şartı olmadan kayıt yaptırma şansı mevcuttur. YGS ve LYS puanları sadece yatay geçişlerini Türkiye’ye yapmak isteyen öğrenciler için söz konusudur. Üniversiteler Türkiye tarafından tanınmaktadır. Öğrenciler eğitimlerinin tamamını Ukrayna’da tamamlayarak Türkiye’ye geldiklerinde denklik başvurularını yapabilmektedirler. Yabancı dilde eğitim görmüş olduklarından dolayı da denklik ile ilgili en önemli 2. Kriteri yerine getirmiş olurlar. Denklik ile ilgili 1. Kriter üniversitenin YÖK tarafından tanınmasıdır.

Ukrayna Üniversiteleri fiyat avantajları ile de ayrıcalıklı bir öneme sahiptirler. Öğrenciler diğer ülkelere göre çok daha ekonomik harç bedelleri ile eğitim hayatlarını devam ettirebilirler. Bu üniversitelerde öğrenciler kaliteli eğitim almaktadır ve ileri teknoloji eğitimde kullanılmaktadır. Örneğin Kiev havacılık üniversitesi kendi uçakları ile eğitim olanağı sağlamakta ve geleceğin pilotlarını yetiştirmektedir. Üniversiteler laboratuvar ve kütüphaneleri ile diğer bölümlerde de uygulama olanakları ile dikkat çekmektedir. Yurtdışında eğitimlerde en çok uygulamalara yani tecrübeye yönelik eğitim izlenmektedir. Bu da öğrencilerin başarılı bir kariyere sahip olmasını sağlamaktadır.

Ukrayna üniversitelerinde eğitim alan öğrenciler Türkiye’ye yatay geçiş yapabilme hakkına sahiptirler. Bu haktan yararlanabilmek için yatay geçiş şartlarını yerine getirmeleri yeterli olacaktır. Ukrayna Üniversiteleri kayıtları ile ilgili lise diploması ile başvuru yapabilme şansına sahipsiniz.

Eurostar Yurtdışı eğitim kurumu olarak bizler Ukrayna’da yer alan bu üniversiteler ile işbirliğine sahibiz. Bu işbirliği çerçevesinde üniversite kabullerinizi hızla alabilmekteyiz. Bize başvurunuzu yaptığınız anda sizin kariyer hedefleriniz ile ilgili analizler gerçekleştiren uzmanlarımız; size en uygun bölüm ve üniversite seçimleri ile ilgili profesyonel destek sağlamaktadır. Sizin de isteğiniz ve hedefleriniz doğrultusunda bölüm ve üniversite seçimi gerçekleştirilmektedir. Daha sonra kayıt işlemleri için harekete geçmekte ve geleceğinize ilk adımlarınızı sağlam atmanızı sağlamaktayız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!