Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi ; Yurtdışında eğitim görebileceğiniz bölümler arasında tercih yaparken eğitim göreceğiniz üniversitenin..

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’nin kuruluş yılı 1865’tir. Oldukça eski bir okuldur ve ilk eğitimlerini 1865 yılında Imperial Novorossiya Üniversitesi kapsamında vermeye başlamıştır. Aynı yıllarda 2. Dünya Savaşı sürse de, okul ayakta kalmayı başaran yegane kurumlar arasında yerini almıştır. Zorluklarla geçen yıllarda başarısını ve kalitesini asla düşürmeyen Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi her zaman üstün performansı ve çalışmalarıyla gündeme kalmayı başarmıştır. Açılışından sonraki süreçte kendini geliştiren ve 1965 yılı itibariyle pek çok uzman yetiştiren okulun ödülleri de bulunmaktadır. 1978 yılında ülkenin en başarılı okulu seçildiği gibi, aynı zamanda Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 2000 yılında ulusal bir statüye de sahip olarak ayrıcalıklı konumunu geliştirmiştir. Hemen arkasından iki yıl sonra da eğitimdeki farkını ortaya koyarak Bakanlar Kurulunda verilen şeref ödülünü de almaya hak kazanmıştır.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi dördüncü düzeye sahip, toplamda 18 m2 bir alana kurulmuş bir üniversitedir. Başarısı tüm ülke çapında bilinen okulun yurt imkanları da her öğrencinin konfor içinde barınmasına olanak sağlayacak kadar gelişmiştir. Öğrenciler kaldıkları yurtlarda 1 veya 2 kişilik odalarda kalma şansına sahiptirler. Lisans eğitimi için Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi’ni tercih eden gençler hazırlık eğitimi almak zorundadır. 10 ay süren hazırlık dönemi gençlerin dil eğitimlerini alarak lisans derslerine en iyi şekilde hazırlanmalarına yöneliktir. Hazırlık dönemini tamamlayabilmek için öğrencinin her iki sömestr döneminde de başarılı olması zorunludur. Hazırlık dönemini başarılı şekilde tamamlayan her öğrenciye sertifika verilir ve öğrenciler lisans eğitimlerine başlayabilirler. Bu sertifikayı alanlar Slav Fakültesinde eğitim alma hakkına da erişirler.

Kiev’de eğitim veren, gençlerin umutlarını yeşerten ve geleceğe daha umutlu bakmalarına neden olan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi, gençlerin eğitimlerine destek olmak, onların sosyal hayatını da renklendirmek için pek çok sosyal aktivite yapmaktadır. Yurt dışı eğitiminin en iyi adreslerinden biri olan okul, başkent Kiev’de bulunduğundan, gençler çok kültürlü bir ortamda yaşamakta, dil bilgilerini her an pratik anlamda daha da pekiştirmektedirler. Kiev gelişmekte olan bir şehir olması ve çok sayıda üniversiteye ev sahipliği yapması bakımından Ulusal Dil Bilim Üniversitesi tercihinde bulunan gençler için de yaşaması en konforlu şehirlerin başında gelmektedir.

Sosyal hayatı, sayısız aktiviteleri ve eğitimdeki başarısı ile Ulusal Dil Bilim Üniversitesi her gencin okumak isteyeceği bir okuldur. Hiçbir kayıt öncesi sınava girilmeyen okulda öğrenci olma şansını yakalamak isteyenler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı temsilcileriyle görüşebilirler. Şehir hayatı, eğitim süreci, başvuru ve kayıt işlemleri, evrak takibi veya barınma gibi sayısız konuda Eurostar yetkililerinden destek alınabilir. Geleceğinizi kendiniz şekillendirmek, yurt dışında uygun rakamlara, en kaliteli eğitimi alarak okumak, farklı kültürlere şahitlik etmek ve kariyer hedeflerine en doğru şekilde ulaşmak için siz de bu fırsatı mutlaka kullanmalısınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!