Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi

Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi

Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi ; Rüya gibi bir eğitim ve rüya gibi bir yaşam istiyorsanız Ukrayna üniversitelerinde eğitim görmelisiniz.

Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi

1993 yılında Dnepropetrovsk Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi ismiyle kurulan Ukrayna’nın en saygın üniversitelerinden biri olan Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi yurt dışında da tanınan, yabancı öğrencilerin akınına uğrayan, oldukça popüler bir eğitim kurumudur. Çok uluslu eğitim sistemine geçmiş olan okul aynı zamanda iş hayatındaki rekabet ortamına kalifiye, uzman ve nitelikli eleman yetiştiren bir kurum olma özelliğine de sahiptir. Bugünkü ismini 2010 yılında almıştır ve hala aynı isimle devam etmektedir. 16 lisans eğitim programı bulunmaktadır ve aynı zamanda okulda 18 adet lisansüstü eğitim programı da hâlihazırda mevcuttur. Sahip olduğu lisans ve lisansüstü programlarıyla Ukrayna’daki eğitimin zirvesine oturmuştur.

Hepsi uzman, çok sayıda akademik personeli vardır ve bunların 150’si uzman kadrodan oluşmaktadır. Çok sayıda profesör ve doçent de vardır. Personelin çoğu uluslararası platformlarda, ekonomi ve hukuk alanlarında sayısız başarılar göstermiş ve ödüller almışlardır. Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi son yılların yıldızı parlayan, popüler okullarının başında gelmektedir. 4.seviye akreditasyon uygulamasının devam ettirildiği okul, günümüzün bilgili ve kaliteli iş gücü ihtiyacını karşılamayı amaç edinmiştir.

Geçtiğimiz yıl yerli ve yabancı, toplamda 3400 öğrencinin kayıt yaptırması okulun yurt içinde ve yurt dışında ne denli popüler olduğunun bir kanıtıdır. Gelen öğrencilerin yaklaşık % 20’si yüksek lisans programlarına kayıt yaptırmıştır. Yenilikçi teknolojinin azami ölçüde kullanılması eğitime en iyi şekilde yansımakta ve öğrencilerin gelişimini de artırmaktadır. Uygulanabilir pratik eğitimler, alınan teorik eğitimleri desteklemekte ve gençlerin deneyim kazanmasını sağlamaktadır. Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi yerini her adımda biraz daha sağlamlaştıran, Erasmus öğrenci değişim programını kullanarak dünyanın pek çok ülkesine öğrenci gönderen, kabul eden önemli bir kurumdur.

Dünyanın sayılı üniversiteleri ve ülkeleriyle çeşitli bağlantıları bulunan, sayısız projede yer alan, gençlere bu projelerde kendilerini geliştirme, gösterme olanağı sunan Dnepropetrovsk Alfred Nobel Üniversitesi aynı zamanda ülkede ekonomik durumun en iyi şekilde analiz edildiği bir laboratuar ortamıdır da denebilir. Bu nedenle diğer benzer üniversiteler arasından kolaylıkla sıyrılmakta ve kendi farkını ortaya koymaktadır.

Sadece eğitim değil, sosyal hayatın renkliliğine olan etkisiyle de son derece iyi bir üniversitedir. Gençlerin ihtiyaçlarını doğru tespit eden ve bu yönde çalışmalar yapan okul çeşitli festivalleri ile ilgi çekmektedir. Okul geniş literatürlü kütüphaneleri, bilgisayar odaları, spor salonları ve kafeteryaları ile de gençlerin eğitim süreçlerini daha eğlenceli hale getirmektedir. Öğrencilerin eğitim süreçlerinin her açıdan nitelikli geçmesine ve kültürel açıdan da gelişime katkıda bulunan okul, verdiği Rusça ve Ukraynaca eğitimler mezunlarını her anlamda donanmış bireyler haline getirmektedir.

Ülkemizdeki başvuru ve kayıtları en kolay şekilde halleden ve gençlere, ailelerine her konuda yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Türk gençlerinin de bu önemli okula sınavsız şekilde kayıt yaptırabilmelerinde yardımcı olmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!