Odessa Tarım Üniversitesi

Farklı bir bölümde eğitim imkanı diyorsanız Ukrayna Odessa Tarım Üniversitesi sizlere müthiş eğitim fırsatını oluşturmaktadır.

Odessa Tarım Üniversitesi

Tarım alanında öğrencilere en iyi eğitimleri sunmayı hedefleyen Odessa Tarım Üniversitesi gençlere dünya standardında bir öğrencilik yaşatmaktadır. Gençlerin yurt dışı okullarına gösterdiği rağbetin artma nedeni de bu denli kaliteli eğitimleri uygun fiyatlara alabilmeleri ve okullara girmek için hiçbir sınava girmek zorunda kalmamalarıdır. Tarım konusunda iyi bir eğitim almayı isteyen öğprenciler bu konuda Ukrayna’nın hatırı sayılır bir saygınlığa, öneme sahip olan Odessa Tarım Üniversitesi için başvuru yapmaktadır. Okulun kayıt için uyguladığı sınavlar olmadığı gibi, öğrencilerin, ailelerinin beklentilerini her anlamda karşılıyor. Ekonomik açıdan kimseyi zor durumda bırakmayacak kadar uygun rakamlara senelik harç rakamları ödeniyor.

Ukrayna’dan ve yurt dışındaki diğer ülkelerden öğrencilere kapısını açan Odessa Tarım Üniversitesi gençlere çok uygun fiyatlara eğitim alma şansı sunarken, sağladığı olanaklarla da daha çok talep görmeye devam ediyor. Hem ekonomik, hem kaliteli bir eğitimin yanında, konforlu kampus hayatı, sosyal olanaklar da okulun cazibe merkezi haline gelmesini sağlıyor. Ekonomik sebeplerden ötürü zorlanacağını düşünen gençlerin çoğuna umut ışığı olan üniversite, hem sınavsız eğitimi, hem de ücretlerin düşüklüğü sayesinde herkesin hayalini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

1918 yılında kurulmuş olan Odessa Tarım Üniversitesi ülkenin en köklü, en eski ve kaliteli eğitim kurumlarından biridir. Özellikle Tarım Politikası kapsamında kurulmuş olması da ülke ekonomisine bulunduğu katkıları ortaya koymaktadır. Okul, lise mezunu olan, diplomasıyla başvuruda bulunan her öğrenciye lisans eğitimi vermekte, bunun için hiçbir koşul öne sürmemektedir. 41 adet profesörün derslere girdiği okulda aynı zamanda uzman 165 eğitmen de görev almaktadır. Akademik kadrosunun genişliği ve kalitesi kadar gençlerin aldığı eğitimler de son derece standart üstüdür. Toprak yönetimi eğitimi, Tarla bitkileri ve ayrıca hayvancılıkla alakalı eğitimler veren Odessa Tarım Üniversitesi kapsamlı dersleri, iyi akademisyenleri ile gençleri hayata, iş dünyasına en iyi ve hızlı şekilde hazırlamaktadır. Okuldan mezun olan tüm öğrenciler alanlarında uzmanlaşmış şekilde işe girmektedirler.

Odessa Tarım Üniversitesi 4 yıllık lisans eğitimi vermekte ve öğrencilerine verdiği diplomaların yurt dışındaki çoğu ülkede geçerliliği olması nedeniyle de büyük avantaj sağlamaktadır. Kariyerine önde başlayan öğrenciler iş kaygısı çekmemekte, pek çok kurum ve kuruluşta kolayca işe başlayabilmektedirler. Bağcılık eğitimi, hayvancılık, bitki koruma, meyve ve toprak yönetimi alanlarında dersler alan öğrenciler aynı zamanda teorik dersleri gördükleri pratik uygulamalar sayesinde pekiştirme imkanı da bulmaktadırlar. Tarım sektöründeki tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip eden üniversite her ülkede tarım alanında çalışabilecek uzman iş gücü sağlamaktadır.

Her yıl binlerce yabancı öğrencinin kayıt yaptırdığı okul için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracı olmakta, gençlerin tüm kayıt, başvuru işlemlerini yapmaktadır. Güven içinde, konforlu bir eğitim almak için uzmanlarla çalışan gençler öğrencilik hayatlarına en doğru yoldan başlangıç yapabilmekte ve Avrupa’daki diğer okullara kıyasla kaliteli bir eğitimi çok ucuza alabilmekteler.

Odessa Tarım Üniversitesi Fiyatları

UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS )
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Veterinerlik 1000 $ 2000 $
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Ziraat Mühendisliği 1000 $ 1850 $
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Harita Mühendisliği 1000 $ 2500 $
ODESSA DEVLET TARIM ÜNİVERSİTESİ Harita Mühendisliği Lisans Tamam. 1000 $ 2500 $

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!