Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Ukrayna'da eğitim ve yaşam oldukça keyiflidir. Kiev Ekonomi Üniversitesi sağlamış olduğu eğitim fırsatları ile birçok öğrenci için..

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Ukraynanın Kiev şehrinde yer alan Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken diplomalarınızla EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi başvuru bürolarına gelmeniz yeterlidir. Bu üniversitelerde okumanız için YGS sınavına girme şartı aranmamaktadır. 0212 244 66 00 numarasını aramanız yeterli. Size her konuda bilgi verilecektir. Sınav stresinden uzakta bir eğitim hayatı süreceğiniz Kiev Ekonomi üniversitesinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak ;

 • Personel Yönetimi Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans Bölümü
 • Kanun Bölümü
 • Siyaset Bilimi Bölümü
 • Sosyoloji Bölümü
 • Filoloji Bölümü
 • Psikoloji Bölümü
 • Sosyal Çalışma Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Turizm Bölümü
 • Uygulamalı Matematik Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği Bölümü; bulunmaktadır.

Bu bölümlerde eğitim almak isterseniz sadece lise veya lise dengi bir okuldan mezun olarak, 25 yaşın altında olarak ve sağlıklı olduğunuzu heyet onaylı noter huzurunda onaylanmış ayrıca kaymakam onaylı bir belge ile sunmanız gerekmektedir. Bu durumda yukarıda yazmış olduğumuz bölümlerden birini seçerek öncelikle bir yıllık sürecek bir hazırlık döneminin ardından lisans eğitimi için dörtt yıllık sürece başlayacaksınız. İlk yıl yoğun bir şekilde dil eğitimi alacağınız bir hazırlık dönemi oluşturacaktır. Bu süreç içerisinde yabancı dilinizi akıcı bir seviyede konuşabilecek ve konuşulanları anlayabilecek seviyeye gelecek şekilde bir hal almasını sağlamış olacaksınız. Hal böyle olunca her hangi bir durumda doğrudan bilgi alışverişi sağlayabilecek kapasitede olacaksınız.

Ukrayna’nın Kiev şehrinde yer almakta olan ve temelleri 1906 yılına dayanmakta olan Kiev Ekonomi Üniversitesinde çalışmalarınızı sürdürmek sizin elinizde olacaktır. Hiç bir şekilde üniversite sınavına girmeniz gerekmeden sadece lise veya lise dengi bir okuldan mezun olarak doğrudan kayıt yaptırma imkanına sahip olacağınız bu Kiev ekonomi üniversitesinde yoğun, araştırmacı ve uygulamaya yönelik bir eğitim sürecinden geçeceksiniz.

Bologna eğitim sisteminin hakim olduğu Kiev Ekonomi Üniversitesinde yoğun bir şekil alacağınız konular ile ilgili araştırmalarda bulunacaksınız. Fakat bireysel olarak değil dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmekte olan dini, dili, ırkı çeşitli öğrenciler ile beraber bir ekip çalışması yürüteceksiniz. Bu durumda ise birlikte kaliteli bir sonuca ulaşmak için üniversite bünyesinde bulunan 400.000 üzerinde bir kitaba sahip olan kütüphaneden faydalanabileceksiniz. Dolayısı ile rahat bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebilecek taslaklar hazırlayabileceksiniz. Ayrıca yapacağınız araştırmalardan elde edeceğiniz görselleride hazırlayacağınız sunumlarda ve yapacağınız uygulamalarda rahat bir şekilde kullanma imkanına sahip olabileceksiniz. Dolayısı ile araştırma sürecinin ardından rahat bir şekilde uygulama faslına geçebileceksiniz.

Bu alanda Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru büromuz tarafınca yapılmakta olan başvuruların tamamında kabul başarısı sağlamış bulunmaktayız. Alanında uzman kişilerce yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde üniversite kabulünü sağlamakta olan ekibimiz tarafından yapılmakta olan vize işlemleri ise %100 bir şekilde garantili olarak dönüş elde edilmektedir.

Yurt dışında eğitim görmek sizin için ayrıcalık sağlayacaktır. İlerleyen yaşantınızda bu şekilde bir eğitime sahip olmak daima size avantaj sağlayacaktır. Sizi daima diğerlerinden ön sıralara taşımayı sağlayacaktır. Dolayısı ile hem öğrenmiş olduğunuz yabancı dilden hemde alanında uzmanlaşacağınız bölümden dolayı iş bulma imkanınız ve iş kurma imkanınız olacaktır. Bu alanda kendi işinizi kurmuş olacağınızı düşünecek olursak çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.

Ayrıca yapacağınız görüşmelerde cv’nize ekleyeceğiniz bilgiler doğrultusunda iş bulma imkanına sahip olacaksınız. Kiev Ekonomi Üniversitesi bünyesinde alacağınız eğitim neticesinde mezun olduğunuz takdirde üniversite bünyesinde alacağınız diploma ile beraber yüksek öğretim kurumu yani yök bünyesinde denklik sistemine sahip olduğunu bilmenizde fayda var. Yıllarca eğitim gördükten sonra ülkemize geri döndüğünüzde diplomanızın geçerli olduğunu bilmeniz iyi olacaktır.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Eğitim

Kiev Ekonomi Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de 1906 yılından günümüze dek restorasyon çalışmaları yapılarak getirilmiş kalitli bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok bölüm bulunuyor olsa da ağırlıklı olarak uzmanlaşmış oldukları bölüm ekonomidir. Bu alanda Ukraynalı ekonomistlerin bir araya gelerek bir program yaptıklarını biliyoruz. Ukraynalı ekonomistlerin yapmış oldukları programın adı mba programları olarak bilinmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde uygulanmakta olan müfredat ise Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olan müfredat ile bire bir konumdadır. Dolayısı ile ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök ile aralarında bulunan denklik sisteminden dolayı öğrenci arkadaşlarımız Kiev Ekonomi Üniversitesinden mezun olarak ülkemize dönmeleri sonucu itibari ile diplomaları ile dilerseler kendi işletmelerini kurabiliyor, dilerseler bir başka işletme sahibi ile çalışma imkanı bulabiliyorlar.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok ülkeden din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin öğrenci bulunmaktadır. Başkent olan Kiev’de diğer ilçelere göre hayat biraz daha pahalı gibi duruyor. Örneğin üniversitenin kendi yurtlarında konaklama isterseniz aylık 35 dolar, arkadaşlarınız ile bir eve çıkmak isterseniz dayalı döşeli tertemiz bir ev için aylık 250 dolar, haftada bir eğlenmek istiyorum kendime bakmak istiyorum derseniz ortalama 400 dolar ya da aile ile beraber kalmak istiyorum derseniz aile ile yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak bir yaşam sürmeniz mümkün olacaktır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim şartları çok çok iyi bir konumdadır. Alanında uzman kişiler tarafından verilmekte olan eğitim öğrencileri tatmin edebilecek düzeydedir. Ukrayna’da eğitim görmeyi isterseniz öncelikli olarak yerine getirmeniz gereken bir takım şartlar bulunmaktadır. 25 yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Bölüm

Bunun akabinde lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca sağlıklı olduğunuzu belirten heyet raporundan geçmiş bir rapor ile beraber noter huzurunda onaylanmış olması gerekmektedir ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerkir. Bunun yanı sıra eğer bu şartları yerine getiriyorsanız yapmanız gereken şey hemen EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Size detaylı bir şekilde bilgi verilecek eğer şartlarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize ve kayıt kısımları alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Ukrayna’da eğitim görmek için öcelikli olarak bazı nedenler bulunmkatadır. Ukraynada eğitim alarak dilinize yeni bir dil daha ekleme imkanı bulacaksınız. Bu durum sizin için yapacağınız iş başvurularında daima bir artı sağlayacaktır. Bir işveren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi donanıma sahip bir personeli iş yerinde çalıştırmayık tercih eder. İş arayan ise daima kendi koşullarına göre daha rahat olanı aramaktadır. Hal böyle olunca ise iş veren ile iş arayan arasında bir anlaşmaya varılması durumunda iş arayan rahat bir şekilde çalışacak iş veren ise işlerinin görülmesini sağlayacaktır.
Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehrinde Kiev Ekonomi Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dahilinde öğrenciler bologna eğitim sisteminde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminde eğitim öğretmen ile öğrenci arasındaki diyalogu çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmenin öğrenciye sunacağı konu başlıkları arasında öğrencinin seçeceği konu başlığı ile öğrenci kendi ekip arkadaşlarını oluşturarak öğrencilerin kendi aralarında yapacakları araştırmalar sonucunda ortaya bir takım taslaklar çıkacaktır. Ortaya çıkarılan bu taslaklar ile ilgili olarak yapılacak çalışma neticesinde görseller ve metinler bir araya getirilmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu aşamadan sonra uygulama kısmına geçmektedir. Etcs kredi sisteminin uygulanmakta olduğu bu sistemde öğrenciler kredi toplayarak bir üst sınıfa geçmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Tanıtımı

 • Uzmanlık alanı işletme ve ekonomidir.
 • Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp tavsiye ediliyor.
 • Öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca hazırlık alabiliyor.
 • Dileyen öğrenciler hazırlık eğitimini MAUP da tamamladıktan sonra Ukrayna’daki diğer üniversitelere de başvuru yapabiliyorlar.
 • Üniversite yetkilileri hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin üniversiteden çok memnun oldukları için genellikle eğitimlerine MAUP da devam etmeyi tercih ettiklerini belirtiyorlar.
 • Oldukça güzel ve modern bir yapıya sahip olan MAUP üniversitesi eski roma sütunlarını andıran büyük girişlere sahip yepyeni binalardan oluşuyor.
 • Binaların içleri de dışarısı gibi çok bakımlı ve yeni görünümlü. 400.000 den fazla kitabın bulunduğu geniş bir kütüphane internet ve bilgisayar merkezine sahip olan MAUP da öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü yatırım yapılmış durumdadır .
 • MAUP da boş zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler için geniş sportif ve sanatsal faaliyet imkanları bulunmaktadır.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Kayıt Şartları

 • 25 yaşından küçük olmak.
 • Lise mezunu olmak.
 • Sağlıklı olmak. (Heyet tarafından onaylanmış tercümesi yapılıp noter ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olan
 • sağlık raporunuz gereklidir) UKRAYNADA EĞİTİM

Kiev Ekonomi Üniversitesi Fiyatları

 

HAZIRLIK 2.000 USD 2.000 USD
LİSANS 1.500-2.500 USD 1.500-2.500 USD

Kiev Ekonomi Üniversitesi Eğitim Süresi

 • Hazırlık Eğitimi :1 YIL
 • Hazırlık Eğitimi : 1 YIL
 • Lisans Eğitimi : 4 YIL
 • Yüksek Lisans Eğitimi : 1.5 YIL
 • Master : 2 YIL
 • Doktora : 3-6 YIL

Kiev Ekonomi Üniversitesi Yeni Yurt Binası

2009 – 2010 öğretim yılında hizmete giren ve hazırlık öğrencilerini ağırlayacak olan yeni yurt binasında 2 kişilik ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır. 2009 ekim itibarıyla tadilatı yeni biten yurdun bütün eşya ve mobilyaları yeni alınmıştır. Odalarda internet ve uydu televizyon bağlantısı yakın zamanda hizmete girecektir. Öğrencilerin konforu için her odaya üniversite tarafından buzdolabı ve televizyon standart olarak temin edilir. Ukrayna’nın kış şartlarına uyumlu plastik çift cam pencereler ve merkezi ısıtma sayesinde öğrenciler sıcak ve konforlu bir ortamda barınabilmektedir. mutfak duş ve tuvaletlerde de 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmaktadır.

Mutfaklar oldukça geniş ve ergonomiktir. Bütün öğrencilerin ihtiyacına cevap verecek Şekilde tasarlanmış olan mutfaklarda aspiratörlü elektrik ocakları öğrencilerin yemek hazırlamaları için yerleştirilmiş geniş masalar ve bulaşıkları yıkamak için lavabolar mevcuttur. Mutfak tuvalet ve duşlar yurdun temizlik elemanları tarafından düzenli bir Şekilde temizlenmektedir. Tam gün özel güvenlik tarafından korunan yurda yabancıların girişi tamamıyla engellenmiştir bunu yanında öğrencilerimiz dilerlerse öğleden sonra saat 3’ten akşam saat 10’a kadar odalarına misafir kabul edebilirler. Yurt sabah saat 7’den gece saat 11’e kadar öğrenci giriş çıkışına izin verir. Yurt binası ile kursa katılan öğrencilerin ders göreceği yabancı öğrenciler dekanlığı arası 50 metre kadardır.

Kiev Ekonomi Üniversitesi Bölümleri

 • İşletme Fakültesi
 • Uluslararası İlişkiler Fakültesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!