Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi

Eğitim göreceğiniz üniversitenin başarısı kariyerinizde de başarınız için en önemli etkenler arasında yer alıyor. Ternopil Tıp Üniversitesi..

Ternopil Tıp Üniversitesi

Bologna eğitim sisteminin geçmişten günümüze kaliteli bir şekilde uygulanmakta olduğu Ukrayna üniversitelerinden biri olan Ternopil Tıp Üniversitesi bu alanda vermekte olduğu eğitim ve yapmış olduğu uluslar arası çalışmalar ile beraber kendini sürekli olarak yenileyerek 1957 yılında kurulmuş ve o günden günümüze dek 30.000 üzerinde mezun vererek mezunlarının eğitim almış oldukları bölümler dahilinde rahat bir yaşam sürmelerine sebebiyet vermiş kaliteli bir eğitim kurumudur. Sizlerde dilerseniz Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi sürecine tabii tutulabilir ve bu alanda kaliteli bir şekilde eğitim alarak çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler bütün dünyanın ön görmekte olduğu kaliteli bir eğitim sistemi olarak bilinen ve sürekli olarak kendini yenilemeyi başarabilen bir eğitim sistemi olan bolgona eğitim sistemi alt yapısı kulanılarak verilmektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber gerek öğrenciler için gerek ise yapılmakta olan çalışmalar dahilinde öğretmenler için çok verimli bir şekilde sistematik bir düzeyde ilerlediği gözlenmektedir.

Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin tercih etmiş oldukları konular doğrultusunda bir ekip çalışması sürdürmeleri sağlanmaktadır. Bu da öğrencilerin ileriki yaşantılarında rahat bir şekilde çalışma hayatına uyum sağlamalarını sağlamakta olduğu gibi aynı zamanda bilgiye hazır bir şekilde ulaşmalarından ziyade araştırma çalışmalarına daha çok teşvik etmektedir. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin konulara hakim olabilmeleri için gerekli alt yapı çalışmaları sürdürülmekte olduğundan dolayı bu sistem dahilinde öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade her ikisi içinde iyi bir rol almaları sağlanmaktadır.

Bologna eğitim sistemi dahilinde öğrenciler ve öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hale getirilmiş olması hem öğrencilerin yapacakları çalışmalarda hemde öğretmenleri yaptığı çalışmalarda çok daha iyi bir yapıya getirmiştir.

Bu alanda gerek öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda gerek ise öğretmenlerin yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde bir çok yenilikci sisteme imza atılmıştır. Bir çok projede Ternopil Tıp Üniversitesi adını duyurmuştur. Sizlerde böyle kaliteli bir eğitim sistemine sahip üniversite’de yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanarak Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim görmek isterseniz ve göreceğiniz eğitimler doğrultusunda almış olduğunuz diplomaların ülkemizdeki yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi dahilinde dilerseniz kendi polikliniğinizi ya da eczanenizi açabilir dilerseniz bir başka sağlık kuruluşunda çalışma imkanına ya da eczanede çalışma imkanına sahip olabilmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey 0212 244 66 00 numaralı telefon hattımızı arayarak konu ile ilgili alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeler ile beraber sizlere hizmet vermekte olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımızdan bu konular ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesinde 41 fakülte bir araya gelerek yüksek lisans ve uzmanlık alanında eğitim hizmeti sunmaktadır. Her yıl 51 ülkeden 1800 öğrenciyi bünyesinde barındıran üniversite uluslar arası üniversite özelliği taşımaktadır. Okulun bünyesinde 3500 yabancı uyruklu öğrenci eğitim almaktadır. Lisansüstü eğitim fakültesinde 20.000 üzerinde mezun vermiştir. Üniversiteden mezun olan 30.000 den fazla uzman dünyanın değişik bölgelerinde çalışmaktadır.

Sizlerde dilerseniz bu 30.000 kişilik mezun olan öğrenci arasına ya da her yıl Ternopil Tıp Üniversitesine katılmakta olan 1800 kişilik öğrenci arasına katılarak Ukrayna’nın iç kesimlerinde yer alan Ternopil şehrinde Ternopil Tıp Üniversitesi dahilin iyi bir lisans eğitimi sürecinde çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi almak için 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber sizlere yardımcı olacak olan ekip arkadşalarımıza ile beraber bu alanda sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilnde alacağınız eğitimlerde kullanılacak olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizcedir.

Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi iseniz öncelikli doğrudan Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümde eğitim görebilirsiniz. Fakat bu üç dil ile ilgili olarak kapasamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz sizi bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi bekliyor olacaktır. Yirmi beş yaşından büyükseniz bu hazırlık eğitimine katılamazsınız.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öcnelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Ternopil Tıp Üniversitesi için gerekli kayıt işlemleri sırasında elde etmiş olduğunuz bu lise diploması Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız tarafından kullanılarak tercih etmiş olduğunuz bölüm dahilinde kayıt işlemlerinizin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak Ukrayna vizesine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için ise sağlıklı olduğunuzu gösteren yani aids olmadığınızı belirten bir sağlık raporuna ihtiyacınız var. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşundan alacağınız bu rapor heyet tarafından onaylanmış olmalıdır. Bunun yanı sıra yapılacak olan çalışmalar dahilinde doğrudan tercüme işlemleri gerçekleştrilmeli ve noter huzurunda onaylandıktan sorna kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekiyor. Bununla beraber alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olan ekip arkadaşlarımız gerekli vize işlemlerini kısa süre içerisinde neticeye kavuşturacaktır.

Ternopil Tıp Üniversitesi bünyesinde şu bölümleri barındırmaktadır.

  • Tıp Bölümü
  • Diş Hekimliği Bölümü
  • Eczacılık Bölümü
  • Hemşirelik Bölümü
  • Morfoloji Bölümü
  • Tıbbi ve Biyolojik Enstitüsü Bölümü
  • Sağlık hijyen Bölümü
  • Patolojik Bölümü

Sizde dilerseniz bu bölümlerin birinde kaliteli bir şekilde lisans eğitimi alma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ile beraber ülkemimizde geçerli olan sistem yüksek öğretim kurumu yani yök denkliği dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ülkemiz sınırları içerisinde geçerliliğini korumaktadır. Bunun yanı sıra Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler Avrupa eğitim müfredatı ile bire bir aynı orantıda olduğundan dolayı Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz teknik bilgiler eşliğinde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz diplomanız bir çok Avrupa ülkesinde de geçerlilik sahibi olacaktır.

Sizlerde dilerseniz Ternopil Tıp Üniversitesinde iyi bir eğitim almak için öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber kaliteli bir hizmet anlayışına sahip olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda gerek Ukrayna vizesi işlemleri gerek ise Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölümler doğrultusunda yerleştirilmenizi en etkili ve en hızlı bir şekilde sonuçlandırmakta olan ekip arkadaşlarımız yapmış olduğu başvurularda elde ettikleri tam başarı ile beraber sizlere kaliteli bir şekilde hizmet vermektedir. Bu alanda yapılacak çalışmalar ile beraber bologna eğitim sistemi dahilinde etkili bir lisans eğitimi sürecinden geçirilecek ve ects kredi sistemi ile çalışmalarınızı sürdüreceksiniz.

TARİHÇE

KOSTYANTYN V. KOVANOV
Tıp Doktoru Profesör200’den fazla bilimsel ve eğitimle ilgili eserin yazarı.
1 Tıp Doktoru ve 6 Tıp Bilim Adayı yetiştirmiştir.
Ternopil Devlet Üniversitesi 1 Eylül 1957 tarihinde Ukrayna hükümetinin 12 Nisan 1957 tarihli kararı ile eğitim vermeye başlamıştır.

İkinci Dünya şavasında neredeyse tamamıyla hasar görüp restorasyona başlayan şehirdeki ilk yüksek öğretim kurumudur. Hükümet kararından üç gün sonra Tıp Enstitüsü’nin Yöneticisi (Rektör) Tıp Bilim Adayları uzman P.O. Ohiy (sonraki Tıp Doktoru Profesör) Ternopil’e gelmişlerdir.

Bölge Konseyi’nin kararıyla Enstitü’ye iki eğitim binası ve iki öğrenci yurdu tahsis edilmiştir. Kliniği hem Şehir hem de Bölge Hastanesi olarak faaliyet vermiştir. Morfolojik bina, Bölge Hastanesi ve üç öğrenci yurdunun inşaat faaliyetleri başlamıştır. Enstitü’de 19 bölüm ve 66 öğretmen bulunmaktaydı ( aralarında 1 Tıp Doktoru ve 17 Bilim adayı olan).

Enstitünün daha ilk günlerinde şimdi profesör olan genç öğretmenler – bilim insanları, başarılı bilim insanı K.V.Kovanov, Yu. T.Komorovsky, A.I. Lokay, I.O.Sytnyk ve M.P. Skakun yaşamlarını bu eğitim kurumuyla birleştirmişlerdi. Kuruculuarı arasında genel Hijyen Bölümü’nin asistan öğretmeni Ye. H. Honcharuk bulunmaktaydı. Honcharuk bugün Ulusal Bilim Akademisi’nde, Ukrayna Tıp Bilimler Akademi’sinde ve pek çok yabancı akademilerde Öğretim Görevlisi ve O.O.Bohomoletz adıyla anılan Kyiv Ulusal Tıp Üniversite’sinin Rektörü’dür.

624 öğreciyi barındıran enstitüde 3 sınıf bulunmaktaydı. Birinci sınıflar 210, ikinci sınıflar 120 ve üçüncü sınıflar 224 öğrenciden oluşmaktaydı. Öğrenciler Ukrayna, Rusya ve Sovyetler Birliği’nin diğer cumhuriyetlerinden geliyorlardı. Bilim Konseyi, Temel Metodoloji Komisyonu ve Zümreler eğitim ve metodoloji sürecini düzenleme, bilimsel çalışmaların stratejik yönünü belirleme, öğrenci alt yapılarını kontrol etme gibi çalışmalara başlamışlardı.

1959 yılında genç Enstitü temelinde ilk bilimsel forum olan Ukrayna patopsikolojik Toplum Konferansı düzenlenmiştir. 1960 Ekim ayında yapılan Ukrayna Uzman Bilim Toplumu toplantısı önemli bir olay olarak anılmıştır. Öğrenci bilim kulüpleri başarılı bir şekilde faaliyet göstermekteydi.

Enstitü çalışmalarına bölgenin pedagojik, bilimsel, tıp, kültürel ve eğitim merkezi olarak başlamıştır. Enstitünün amatör grupları şehir ve bölge yetenek ve spor yarışmalarında başarılı olmuşlardır. Öğretim kadrosunun vermiş olduğu sağlık ve eğitim hizmeti, köy ve bölge hastaneleriyle halk için sağladıkları danışmanlık hizmetiyle birleşmiştir.
Ternopil
Rusya Beyaz Rusya Moldova Slovakya Romanya Macaristan ve Polonya ile kara sınırı; Rusya Georgia Bulgaristan Romanya ve Turkiye ile kıyı sınırı vardır. Ukrayna 233.100 mil karelik 603.700 km2 ) bir alan kaplamakta ve nüfusu 50.000.000’dur. Ukrayna düz ovaların nerdeyse hepsine sahip olup Doğu Avrupa Ova’sını büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Düğer ovalar krayna’nın güneyinde Karadeiz ve Azak denizi kıyılarında uzanmaktadır.

Daha güneyde bulunan Kırım Yarımadası ise hem ova hem de alçak dağlara sahiptir. Batı Ukrayna’da birkaç yayla ulunmaktadır ve Karpat Dağları bu bölgede 240 kilometreden fazla bir alana yayılmaktadır. Ukrayna’nın en önemli nehri Dniepro’dur. Hidrolektrik ve sulama amaçları için ırmak barajla evrilmiştir. Dnipro Avrupa’nın en uzun nehirlerinden biridir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!