Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği

Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği

Eğitiminizi eğitim standartları yüksek bir ölçüde almayı istiyorsanız Ukrayna'da eğitim inşaat mühendisliği ve birçok mühendislik bölümünde..

Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği

Ukrayna inşaat mühendisliğinde birçok üniversite ile eğitim vermektedir. Uluslararası öğrenciler de Ukrayna’da eğitim almayı tercih etmektedir. Bu nedenle üniversitede her kültürden insan aynı hedefte buluşmaktadır. Ukrayna’da Türk öğrencilerin sayısı her yıl artmaktadır. Yüzlerce öğrenci burada her yıl birçok bölümde eğitim almaktadır.

Ukrayna’da eğitim inşaat mühendisliği alanında birçok üniversite yer almaktadır. Ukrayna’da Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa ,Lviv İvano-Franvisk, Herson teknik veya teknoloji üniversitesi adındaki eğitim kurumlarında bu eğitimi alabilmektedirler. İnşaat bölümünün de eğitim ücretlerine bakıldığında 2000$ ile 4000$ arasında değişmektedir. Öğrenciler üniversite seçimlerini yaşam standartları ve eğitim almak istedikleri dile göre yapmaktadırlar.

Ukrayna’da İnşaat Mühendisliği İle Dünyayı Güzelleştirenler Arasında Yer Alın

Ukrayna’da eğitim inşaat mühendisliği eğitimi Rusçadır. 1 yıllık hazırlık eğitim ile öğrenciler Rusça öğrenirler. Ukrayna’da Rusça anadil seviyesinde öğrenilebilmektedir. Ukrayna’da inşaat bölümünde eğitim alabilmek için herhangi bir sınav bulunmamaktadır. Öğrenciler inşaat mühendisliği eğitimini alabilmek için sınava tabi olmazlar.

Ukrayna’da eğitim inşaat mühendisliği diploması Europass mavi diplomadır. Öğrenciler bu diploma ile öğrenciler Avrupa’da çalışabilmektedirler. Mavi diploma uluslararası akreditasyon sağlamaktadır. Dileyen öğrenciler eğitim sürecinde de bu akreditasyon sisteminin sunduğu avantajdan faydalanabilecektir. Bu avantaj sayesinde yatay geçişlerini Avrupa’da ki diğer ülkelerde yer alan üniversitelere yapabileceklerdir.

İnşaat mühendisliği proje bazlı, uygulama ağırlıklı bir bölümdür. Ukrayna’da öğrenciler için uygulama olanakları mevcuttur. Teorik bilgiden çok uygulama ve tecrübeye özen gösterilmektedir. İnşaat mühendisliği bölümlerinin yer aldığı üniversitelerimiz köklü eğitim kurumlarıdır. Tecrübeli akademisyenler tarafından dersler verilmekte ve öğrenciler gelecekte ki kariyerlerine en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar.

Ukrayna’da eğitim inşaat mühendisliği eğitiminden faydalanabilecek ve lisans eğitimi alabilecek öğrenciler arasında dikey yapmak isteyenler de bulunmaktadır. Burada yapacakları şey 1 yıl hazırlık okuyarak Rusça öğrenmektir. Sonrasında eğim hayatlarına 3. Sınıftan devam edebilmektedirler.

Sende hedeflerin doğrultusunda eğitim almak ve geleceği inşa edenler arasında yer almak istiyorsan Ukrayna’da eğitimi tercih edebilirsin. Eurostar yurtdışı eğitim bu konuda yıllardır hizmet vermekte ve öğrencileri yurtdışında eğitim almaları konusunda en doğru şekilde yönlendirmektedir. Öğrenciler lise veya MYO diplomaları ile Eurostar ofislerine gelerek kayıt işlemlerini başlatabilirler.

Ukrayna Eurostar’ın hazırlanan evraklarla yaptığı başvuruların sonucu olarak okul davetiyesini öğrenci adına vermektedir. Öğrencilerin davetiyesinden konaklamasına, hava alanında karşılamasına kadar her detay ile ilgilenen Eurostar siz geleceğin inşaat mühendislerini ülkemize kazandırmaktadır.

Hemen gelin ve vakit kaybetmeden; kontenjan bitmeden kayıt işlemlerinizi başların. İnşaat sektörü liderleri arasında yer alın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!