Harkov Üniversitesi

Harkov Üniversitesi

Merkezi Ukrayna’da olan bir üniversite düşünün, eğitim seviyesi çok çok ileri düzeyde, bir çok ülkeden öğrenciler gelmiş fakat her biri tek bir amaç uğrunda eğitim görüyor.. Din, dil, ırk ayrımı olmadan dostluk içinde yürütülen bir eğitim sistemi. Harkov kenti içerisinde yer almakta olan ve temelleri 1804 yılına dayanan, Unesco tarafından tescillenmiş olan bir üniversiteden bahsediyorum.. Harkov Üniversitesi bu alanda kendini sürekli yenilemeyi başarabilmiş olan sayılı üniversiteler arasında yer alıyor. Dolaysı ile bu alanda eğitim sistemini dahada kaliteli bir hale getirebilecek şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Harkov Üniversitesindeki eğitimden bahsedecek olursak öğrencilerin daima daha iyiye gitmesini sağlayabilecek şekilde, öğrencilerin daha fazla özgüven sağlayabilecekleri bir sistem oluşturulmaktadır.

Bologna eğitim sistemine göre öğrenciler arasında daha yaygın bir şekilde tüm dünyada kullanılmaya çalışılmaktadır. Bologna eğitim sisteminde Ects kredi transfer sistemi bulunmaktadır. Bu sisteme göre öğrenci bilgiyi alan pasif kişiler olmaktan ziyade daha çok bilgiyi kullanabilecek kişi olması sağlanmaktadır. Öğrencileri alıcı, öğretmenleri ise verici konumundan çıkarmakta olan bu sistem sayesinde öğrenciler aldıkları konula ile ilgili bir takım araştımalar yapmaktadır.

Bunun için üniversitenin merkezi kütüphanesinden yararlanabilmekte olan öğrenciler ayrıca teknolojik donanım bakımından oldukça üst sıralarda olan bir eğitim kurumuna sahip olduklarından araştırmalarını kısa sürede sonuca bağlamaktadırlar. Bu durum öğrencinin oldukça işine yaramaktadır. Ayrıca öğrenciler bu sistem ile beraber yapacakları çalışmalarında uygulamalar için gereken işlemleri kısa sürede projelendirme ve uygulama kısımlarını elde edebileceklerini belirtebilriiz. Bu durumda ise öğrencilerin kısa sürede sonuca ulaşmalarının sağlanması ile beraber öğrencilerin hazırlayacakları sunumları rahat bir şekilde anlatmaları sağlanmış olacaktır.

Yurt dışında eğitim görmekte olan bir kişinin diğer kişilere göre ülkemizde bir takım ayrıcalıkları bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklara bakacak olursak öncelikle Ukrayna’da verilmekte olan Bologna eğitim sisteminden kaynaklanan araştırmacı ve uygulamacı bir eğitimden kaynaklanmaktadır. Bu öğrenciler için ayrıca yabancı dil çok önemlidir. Yurdumuzda eğitim görmekte olan bir kişi tarafından bir çok yabancı dil öğrenilmesi mümkündür elbette. Fakat Ukrayna’da 4 yıllık bir akademik eğitim sürecinden geçecek olan kişilerin elde edeceği teknik bilgilerin yanı sıra yabancı dil bilgiside oldukça akıcı bir hal alacağından öncelikle tercih sebebi olacaktır. Yurt dışında eğitim görerek yurdumuza gelen öğrenci arkadaşlarımız için ayrıca şuna dikkat etmeliyiz ki yapacağınız çalışmaların neticesi itibari ile bu süreçte elde edilecek diplomanın ülkemizde geçerliliğini koruyor olması gerekmektedir.

Dolayısı ile öğrenci elde etmiş olduğu diploma ile beraber ülkemizde çalışma imkanına sahip olacaktır. Bu anlamda kişiler üniversite tercihinde bulunurken dikkatli olması gerekmektedir. Netice itibari ile hiç kimse yurt dışına giderek yıllarca eğitim gördükten sonra elde ettiği diplomanın işe yaramayacağını öğrenmek istemez ya da böyle bir durum ile karşılaşmak istemez. Öğrenci arkadaşlar için ya da yurt dışında eğitim görmek isteyen kişiler için eğer lise veya lise dengi bir okuldan mezun olduysanız tek yapmanız gereken EuroStar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinden yararlanarak hizmet alabilmektesiniz. Bize 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de ofisimize gelerek bizimle irtibata geçebilrisiniz.

Yapacağımız tercihler doğrultusunda diplomanızı yanınıza alırsanız doğrudan kayıt işlemleri için gerekli çalımayı yürütme imkanımız olacaktır. Yurt dışında eğitim görmek isterseniz size alanındaki uzman personelimiz tarafından en iyi şekide yönlendirme hizmeti verilecektir. Bu sayede de kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulacaksınız. Alacağınız eğitimler doğrultusunda sizlerde yabancı bir eğitim kurumunda kaliteli bir eğitim sürecine tabi tutulacaksınız..!

Harkov Üniversitesi Eğitim

Harkov Üniversitesi Ukrayna’nın kalitesi ile kendini kanıtlamış yüzlerce yıllık bilgi ve birikimin yansıması ile öğrenciler yetiştirmeye devam eden uluslar arası ün kazanmış değerli bilim adamları ve uzman kişilerce eğitim verilmekte olan bir üniversite sıfatı ile unesco tarafından da tescillenmiş bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Harkov Üniversitesi dünyanın çeşitli ülkelerinden din, dil, ırk ayrımı yapmadan bir çok öğrenciyi bünyesinde barındırmakta ve eşit düzeyde bir eğitim vermektedir.

Egitim sistemi olarak Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğunu bildiğimiz Harkov Üniversitesinde verilen kaliteli eğitimin temel kaynağı ise öğrencinin konuya olan tam hakimiyetini sağlamaktan geçmektedir. Harkov Üniversitesi bünyesinde eğitim görmek isterseniz ne gibi ayrıcalıklardan yararlanacaksınız öncelikle bunun bilincine varalım;

Harkov Üniversitesinde eğitim görerek yabancı dil bilginizi ileri seviyeye getirebileceksiniz. Hiç bir şekilde yabancı dil bilginiz yoksa ilk yıl sizi oldukça zorlu ama bir o kadarda güzel bir süreç bekliyor olacak. Çünkü yabancı dili herkesin aynı dili konuştuğu bir ortamda öğreneceksiniz. Ağırlıklı olarak ingilizce eğitim verilmekte olan Harkov Üniversitesinde hazırlık eğitim yılını tamamladıktan sonra yurdunuza döndüğünüzde yabancı dil konusunda tercih edilen kişi olacaksınız.

Harkov Üniversitesinde alacağınız eğitim Bologna eğitim sistemi alt yapısından kaynaklı olduğundna dolayı yapacağınız çalışmaların tamamı akılda kalıcı niteliklere sahip olacağından dolayı ilerleyen süreçlerde herhangi bir durum olmasına karşılık aklınızda kalıcılık oranı yüksek bir performans sergileyeceksiniz. Bunun sebebi ise bu eğitim sisteminden kaynaklanmaktadır. Öğrenciyi alıcı konumundan kurtarıyor, öğretmeni ise sadece verici olmaktan kurtarmakta olan bir sistemdir.

Harkov Üniversitesi Bölüm

Bunun en güzel tarafı ise öğrencinin tercih edeceği konuyu araştırmalarını yaparak belirli bir sunum haline getirmesi ve konu ile ilgili uygulamalar yapması gerek yazı olarak gerek ise görsel olarak sunumlar hazırlayarak yüzlerce kişinin önünde konuya hakim bir şekilde bunu anlatabiliyor olması öğrencini daima lehine olmaktadır. Öğrenci bu sayede ciddi anlamda bir özgüven kazanmakta ve bu şekilde yaşamının kalan kısımlarında başarılı bir hayat sürmektedir. Öğrenci bu çalışmalarını mezun olduktan sonrada hayatına adapte edebiliyor ise kaliteli bir yaşam onu bekliyor demektir.

Yaşam boyunca bir gelir elde ederek hayatını sürdürmekte olacak olan insanlar için öncelikli olarak iyi bir eğitim şart. İyi bir eğitim verilen Harkov Üniversitesinde ise bilgiyi almaya elverişli iyi bir öğrenci olmak şart. Fakat Harkov Üniversitesinde öğrenci olmak için tek şart lise veya lise dengi sayılmakta olan bir okuldan mezun olmuş olmanızdan geçmektedir. Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olarak Harkov Üniversitesinde okumaya hak kazanabilirsiniz.

Bunun için ise yapmanız gereken şey Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi ofisimize başvurarak lise veya lise dengi diplomanız ile gelmekten geçmektedir. Sizde Kharkiv tıp üniversitesinde güzel bir eğitim görmek isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Bu konuda yılların vermiş olduğu üstün tecrübeye sahip olan personelimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Yaşamınızın ilerleyen süreçlerinde rahat bir iş hayatı, rahat bir gelecek sürmek herkesin temel amacıdır. Bir çok insan var ki az iş yaparak bol gelir elde etmek ister. Fakat bunun için iyi bir eğitim almak şarttır. İyi bir eğitim alan kişiler nasıl rahat bir performans sergileyeceklerini iyi bilen kişilerdir. Sizde bu kişilerden olmak isterseniz iyi bir eğitim ve iyi bir yabancı dil hatta başarabiliyorsanız ya da mümkün ise iyi bir ikinci yabancı dil bilmeye en azından öğrenmeye gayret göstermelisiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu