Ternopil Ekonomi Üniversitesi

Ternopil Ekonomi Üniversitesi

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde eğitim görmek istermisiniz. Öyleyse sizde bu alanda aranan bir takım özellikler bulunmaktadır. Öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bir sağlık raporu gerekmektedir. Heyet raporundan geçirilmesi gereken bu sağlık raporu dahilinde yapılması gereken bir başka şey ise bu raporun tercüme edilerek noter huzurunda onaylanmış olması ve kaymakamlık tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde bologna eğitim sisteminden yararlanılmaktadır. Bu eğitim sistemi dolayısı ile verilmekte olan eğitim öğrencinin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesini öğretmenin ise sadece bir verici konumunda olmasının önüne geçmiş durumdadır. Öğrenciler ise öğretmenlerin sunacağı konu başlıkları doğrultusunda yapacakları öğrencilerin konu ile ilgili olarak yapacağı araştırmalar dahilinde öğrenciyi bilgiyi araştırarak öğrenmeye yöneltmektedir. Aynı zamanda yapacakları uygulama çalışmaları ile beraber kaliteli bir eğitim sürecinden geçmektedirler. Bu eğitim süreci dahilinde aynı zamanda öğrencinin sunumlar yapması sağlanmaktadır. Etcs adı verilmekte olan kredi sistemi dahilinde çalışmalarını sürdürmekte olan bu eğitim sistemi dahilinde iyi bir çalışma sürdürülmektedir.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde şu bölümleri barındırmaktadır.

 • Uluslar arası İktisat Bölümü
 • İşletme Ekonomisi Bölümü
 • Pazarlama Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans ve Kredi Bölümü
 • Bankacılık Bölümü
 • İnsan Kaynakları Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Dokümantasyon ve Bilgi Bölümü
 • Ekonomik Teori Bölümü
 • Sibernetik Bölümü
 • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
 • Bilgisayar Bilimi Bölümü
 • Yazılım Mühendisliği Bölümü
 • Uluslar arası Turizm Bölümü
 • Avrupa Ekonomisi Bölümü
 • Avrupa ve Uluslar arası Politika kriz yönetimi Bölümü
 • Uluslar arası Ekonomik İlişkiler Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Bilgi ve Bilgisayar Bilimi Bölümü
 • Sosyal Güvenlik Bölümü
 • Devlet Yönetimi Bölümü
 • Hukuk Bölümü
 • Uluslar arası Yönetim Bölümü
 • Turizm ve Otel İşletme Yöneticiliği (İngilizce Program) Bölümü
 • Turizm Bölümü

Yukarıda adlarını yapmış olduğumuz bölümler dahilinde verilmekte olan eğitim süresi boyunca eğer yabancı dil bilginiz iyi derece değil ise bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitiminden geçirileceksiniz. Bu hazırlık eğitimi dahilinde iyi bir eğitimden geçirileceksiniz. Bunun akabinde ise veilecek olan eğitim dört yıllık bir lisans eğitimidir. Lisans eğitimi dahilinde seçeceğiniz bölüm ile ilgili uzmanlaşmış bir hale geleceksiniz. Bu eğitim ile beraber kaliteli bir şekilde çalışmalarınızı sürdürecek ve iyi bir düzeyde mühendislik eğitimi almış olacaksınız. Alacağınız bu eğitimler dahilinde kaliteli bir bilgi ve birikime sahip olacaksınız dolayısı ile gerek kendi iş yerinizi açarken gerek bir başkası ile çalışma hayatınız dahilinde Ternopil Ekonomi Üniversitesi sizlere iyi bir referans olacaktır.

Sizde Bologna eğitim sistemi dahilinde Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak Euro Star Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz gerekmektedir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme burada yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. Ayrıca 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Ygs sınavına girmemiş olsanız bile bu üniversitelerde okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor. Sizlerde kaliteli bir eğitim almak isterseniz Ternopil Ekonomi Üniversites tercih ederek en iyi şartlar altında yurt dışında üniversite eğitimi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerinde yer alan ekip arkadaşlarımız alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. Sizde başvuru ofisimize gelerek şimdiye dek yapılmış olan çalışmalar dahilinde yapılan çalışmalarda %100 vize onayı başarısı ve aynı şekilde %100 üniversite kaydı başvurusu onayı yapılması sağlanmıştır. Bu sistem dahilinde yapılmakta olan çalışmalarımızda sizide ofisimize bekliyoruz.

Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi 1966 yılında kurulmuş ve yıllardır yurt dışından öğrenci kabul etmekte olan bir üniversite olarak bilinmektedir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde Ukrayna ekonomisine yön verecek şekilde bir çok uzman ekonomist yetiştirilmiştir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğrencinin bilgiyi pasif bir şekilde almakta olan alıcı olarak görülmesine ya da öğretmeni sadece bir verici olarak bilgiyi öğrencilere aktarmasının önüne geçilmesi sağlanmıştır. Dolayısı ile öğretmenin vereceği bilgiler dahilinde öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrencinin bu konu başlıkları içerisinden seçebileceği bilgiler dahilinde öğrencilerin iyi bir çalışma sürdürmesi sağlanmaktadır. Bu çalışma süresi boyunca öğrenciler yapacakları işlemlerde isterler ise Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinde aradıkları bilgiye ulaşabilirler ya da dilerseler Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi bünyesinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar labratuvarları ya da kimya labratuvarları dahilinde yapmış oldukları araştırmaların doğruluğunu test etme ya da doğru bilgiye ulaşıp ulaşmadıklarını farklı kaynaklardan yapacakları araştırmalar dahilinde çözümleme çabası içerisinde çalışmalarını yürütürler. Araştırma çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlamış olan öğrenci arkadaşlarımız bu çalışmanın ardından ekip arkadaşları ile beraber elde etmiş oldukları gerek yazılı döküman gerek ise görsel dökümanlar ile beraber bunların taslaklar halinde ortaya konulması ile beraber bu taslakları en iyi şekilde yeniden yapılandıracak bir şekilde iyi bir hal almasını sağlayarak uygulama çalışması dahilinde bir sunum hazırlarlar. Hazırlayacakları bu sunumda gerek yaptıkları araştırmaları gerek ise yaptıkları uygulama çalışmalarını anlatmaları istenmektedir ya da bu çalışmalar ile ilgili gerekli beklentiler ve ulaşılan sonuçlar yazılması beklenmektedir. Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim görmekte olan öğrenciler bu şekilde bir eğitim sürecinden geçirilmekte ve etcs denilen kredi sistemi dahilinde eğitimlerini sürdürerek bir üst sınıfa geçmeyi hak etmektedirler. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrenci arkadaşlarımız eğer iyi bir şekilde yabancı dile sahip ise girecekleri bir sınav ile bunu kanıtlayarak doğrudan dört yıl sürecek olan lisans eğitimi sürecine dahil olurlar fakat iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olmayan öğrenci arkadaşlarımız için bir yıl sürecek olan bir yabancı dil hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Bu bir yıllık hazırlık eğitimi süresi boyunca öğrenci eğitim göreceği bölümde geçerli olan yabancı dil eğitiminin temellerini almakta ve hızlandırılmış bir eğitim ile ileri seviyede bu dile hakim olması sağlanmaktadır.

Ternopil Ekonomi Üniversitesi bünyesinde matematik, yabancı dil eğitimi, coğrafya ve tarih dersi ortak ders olarak verilmektedir. Bu dersler dışındaki dersler seçmiş olduğunuz bölüm dahilinde ileriki yaşamınızda çalışma hayatına atıldığınızda karşınıza çıkabilecek ya da sizi ilgilendirecek konular dahilinde mesleki eğitime yöneltilmiş dersler ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçirilmeniz sağlanacaktır. Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Ternopil Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmekte olan öğrenciler çeşitli ülkelerden gelmiş olan öğrenciler ile beraber uluslar arası öğrencilerin katılımı ile beraber istikrarlı ve barışçıl bir toplum temellerini üniversitemiz dahilinde oluşturmaları sağlanmış olmaktadır. Kampus içerisinde yer almakta olan voleybol sahası, futbol sahası, basketbol sahası, aerobik alanı gibi sportif faaliyetlere de yer verilmektedir.
Sizde böyle bir eğitim sistemi içerisinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisi ile 0212 244 66 00 numaradan irtibata geçmektir.

Ternopil Ulusal Ekonomi Üniversitesi 4. derecede akreditasyona sahip önde gelen Ukrayna yüksek öğretim kurumlarından biridir.
İktisat Master öğrencilerini mezun etme yetkisine sahip özerk bir kurumdur. Üniversite Kviy Ulusal Ekonomi Üniversitesi’nin Finans ve İktisat Fakültesi Şubesi Ternopil’de açıldığında 1966 yılında kurulmuştur. Geçen zaman zarfında Şube Fakülteye dönüşmüş (1967 yılında) ve sonrasında ise Finans ve İktisat Enstitüsü’ne (1971) Ulusal Ekonomi Enstitüsü’ne (1989) Ulusal Ekonomi Akademisi’ne (1994) dönüşmüştür. 30 Mart 2005 tarihinde eğitim enstitüsü Üniversite statüsünü kazanmıştır. 29 Eylül 2006 tarihinde Üniversite’ye Ukrayna Başbakanı’nın emriyle “Ulusal” statüsü verilmiştir. TNEU kadrosu her öğrenci ve mezuna yetenek becerileri ve ekonomiye bakış açılarının geleceğin beklentilerine uygun olduğunu hissettirmektedir. Bu amaca ulaşmak için Üniversite kadrosu şu vazgeçilmez iki prensibi izlemektedir. Öğretmen öğrencileri eğitmez; öğrenciler öğretmenlerden bir şeyler öğrenir; ekonomi eğitiminin amaçları şunlardır: Öğrencilere belirli faaliyetlerde kullanabilecekleri ekonomi bakış açısı ve karar verme sorumluluğu kazandırmak. TNEU eğitim süreci öğrencileri ve öğretmenleri eğitimin sonuçlarından sorumlu tutmaktadır. Bu ders kitapları kişisel öğrenme çalışma kitapları laboratuar kitapları ile gerçekleştirilmektedir.

Fakulte ve Bölümler

 • Maliye Fakültesi
 • Bankacılık Fakültesi
 • Tarım Ekonomisi ve İşletme Fakültesi
 • Uluslararası Ticaret ve İşletme Fakültesi
 • Ekonomi ve İşletme Fakültesi
 • Muhasebe ve Denetleme Fakültesi
 • Bilgisayar ve Enformasyon Teknolojisi Fakültesi…

Gerekli Evraklar

 • Lise diploma ve transkripti
 • Sağlık bankanlığına bağlı herhangi bir hastaneden (kuruluştan) Sağlık Raporu (okula kayıt tarihinden önce 2 ay içerisinde alınmış olmalı)…

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu