Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Ankara

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Ankara

Ankara’da yaşayan gençler her geçen gün artan bir oranda yurtdışı eğitim fırsatlarını keşfediyor ve kariyer basamaklarını hızla tırmanacakları lisans eğitimleri ile buluşuyor.

Ukrayna Türkiye’ye yakınlığı ve Türkiye’de tanınan diplomaları ile öğrencilerin de ilk tercihleri arasında yer alıyor. Ankaralı öğrenciler Avrupa’da bir üniversite eğitimi alarak; farklı bir kültür ile bütünleşerek farkındalıklarını arttırıyor. Bir dünya vatandaşı olmanın en temel yolu farklı kültürlerle aynı yaşamı paylaşabilmekten geçiyor. Her Âdem bir alem diyerek her ülkede farklı insanlarla karşılaşarak hem kültürümüzü onlara öğretiyor hem de onlardan bize birçok güzelliği getirebiliyor.

Öğrenciler Ukrayna’da sınav şartı olmadan diledikleri bölümde eğitim alabiliyorlar. Kendi hedefleri doğrultusunda seçtikleri bölümlerde devlet üniversitelerinde ya da özel üniversitelerde eğitimlerini tamamlayabiliyorlar. Ukrayna’da eğitim danışmanlığı Ankara ile öğrencilerimiz lisans eğitimlerine lise diplomaları ile katılabiliyorlar. Ayrıca ülkemizde meslek yüksekokullarında eğitim görmüş öğrencileri için de mevcut derslerini saydırma koşulu ile lisans tamamlama fırsatlarından yararlanabiliyorlar.

Ukrayna eğitim danışmanlığı Ankara öğrencilere Ukrayna’da 3 farklı dilde seçeneği sunuyor. Rusça, Ukraynaca ve İngilizce olmak üzere öğrenciler bir dili seçebiliyor ve o dilde lisans eğitimi ya da lisans tamamlama eğitimi alabiliyorlar. Ukrayna’da Ukraynaca bölümler ve Rusça bölümler ağırlıkta yer alıyor. İngilizce ise bazı bölümlerde karşımıza çıkıyor.

Eğitim Danışmanlığı Hizmeti

Uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan üniversiteler 1 yıl hazırlık eğitimi uyguluyor. Hazırlık eğitiminde başarıya ulaşan öğrenciler lisans ya da lisans tamamlama bölümlerinde devam edebiliyorlar. Rusça ülkede neredeyse ana dil seviyesinde tüm halk tarafından konuşulabiliyor. Rusça ve Ukraynaca aynı dil ailesinin birer ferdi olduğundan öğrenciler özellikle Slav dil ailesinin birer üyesi olmasından dolayı zorluk çekmiyor. Eğitimler akademisyenler tarafından profesyonelce veriliyor.

Ukrayna eğitim danışmanlığı Ankara Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumu sayesinde öğrenciler hedefledikleri kariyere hızla ulaşıyor. Dil öğreniminin yarattığı ayrıcalık ile de aynı bölümden mezun olan rakiplerinden kendilerini ayrı tutuyor.

Ukrayna’da Europass mavi diploma veriliyor. Bu diploma Avrupa’da ki en geçerli diploma olarak 1. Sırada yer alıyor. Öğrenciler diğer Avrupa ülkelerinde çalışma ya da staj olanağı buluyor. Üniversitelerin kariyer merkezleri bu konularda öğrencilere destek oluyor.

İster Lisans eğitimi ister lisans tamamlama isterseniz Yüksek lisans ya da doktora olsun Eurostar Yurtdışı eğitim kurumuna başvurunuzu yapabilir ve Ukrayna’da ki eğitim fırsatından yararlanabilirsiniz. Yurtdışında eğitim sunmuş olduğu yüksek standartta kariyer olanaklarından da faydalanarak; hedeflediğiniz meslekte çalışma şansına sahip olabilirsiniz.