Diyarbakırlılar Geleceği Ukrayna’da İnşa Ediyor

Diyarbakırlılar Geleceği Ukrayna’da İnşa Ediyor

Çok sayıda öğrenci kendi ülkeleri dışında bir ülkede üniversite okumak istemektedir. Her yıl binlerce öğrenci yurtdışında eğitim almak üzere farklı ülkelere gitmektedir. Ukrayna’da bunlardan biridir. Ukrayna Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Daha ileri seviyede bilgi ve becerileri geliştirmek için yurtdışı eğitim oldukça avantajlıdır. Öğrenciler ayrıca ülkede yabancı dil öğrenirler ve ülke dilinde özellikle eğitim alanlar ana dil seviyesine gelebilirler. Böylece kariyerleri ile ilgili olarak avantajlı bir özgeçmişe sahip olurlar.

Ukrayna köklü devlet üniversiteleri ve özel üniversiteleri ile uluslararası birçok öğrenciyi misafir etmektedir. Erasmus ve staj olanakları Ukrayna ile sınırlı değildir. Avrupa ülkelerinde yer alan birçok üniversite ile anlaşmaları mevcuttur. Öğrenciler bu avantajdan faydalanabilmektedirler. Ukrayna’da eğitim Ukraynaca, Rusça dillerinde gerçekleşmektedir. Özel üniversiteler ve devlet üniversitelerinin birçok bölümünde de İngilizce eğitimler mevcuttur. Bu nedenle öğrenciler rahatlıkla dil seçiminde bulunabilmektedirler. Dil öğrenimi keyifli bir süreçtir ve ana dil seviyesinde öğrenilen bir Slav dili öğrencinin mezuniyetten sonra önünü açacaktır. Slav dili öğrenenler birçok farklı ülkenin diline de rahatlıkla hâkim olabilmektedirler.

Ukrayna eğitim danışmanlığı

Yurtdışında eğitim alan öğrenciler farklı kültürlerle bir arada yaşamayı ve farklı düşünme biçimlerini anlamayı öğrenirler. Farklı kültürlerin güzel özelliklerini alıp; kendi güzelliklerini de bu kültürün içerisine yoğurmayı başarabilirler. Yurtdışı eğitim yapan üniversite mezunlarının işverenlerce öncelikli tercih edilmesinin başlıca nedeni budur.

Eurostar Ukrayna eğitim danışmanlığı Diyarbakır öğrencilerini Ukrayna’da eğitime göndermektedir. Ukrayna misafirperver yaklaşımı ile öğrencilerimizi en iyi şekilde ülkesinde misafir etmektedir. Öğrenciler 1 yıl hazırlık eğitimini tamamlamakta ve sonrasında lisans eğitimi başlamaktadır. Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi, inşaat Mühendisliği, Mimarlık, Gazetecilik gibi yüz üzerinde farklı branşta eğitim alma şansı mevcuttur.

Eurostar Ukrayna eğitim danışmanlığı Diyarbakır öğrencilerini Ukrayna üniversiteleri ile tanıştırmaktadır. Üniversiteler kaliteli eğitime rağmen düşük yıllık harç ücretleri ile dikkat çekmektedir. Öğrenciler 2000$’dan başlayan harçlar ile eğitim alabilmektedir. Harç ücretleri öğrencinin seçtiği şehir, bölüm, eğitim alacağı dil gibi birçok farklı şarta bağlı olarak yükselmekte ya da düşmektedir.

Eurostar Ukrayna eğitim danışmanlığı Diyarbakır öğrencilerini yaşam açısından da oldukça uygun fiyatlar beklemektedir. Aylık olarak konaklama, yeme içme ve cep harçlığı dâhil 350$ ile 400$ yeterli olmaktadır. Ortalama bir öğrenci için bu rakamlar ile geçim sağlanabilmektedir.

Siz de Ukrayna öğrencilerimizden biri olmak için diplomanız ile Eurostar Ukrayna eğitim danışmanlığı Diyarbakır temsilcimiz ile görüşün; yepyeni bir gelecek inşa edin.