Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği

Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği

Yurtdışında eğitim fırsatı Eurostar vasıtasıyla Türk öğrenciler için mümkün hale geliyor. Ukrayna'da Eğitim Hukuk Fakültesi bölümünde de sağlanıyor.

Ukrayna’da Elektrik Mühendisliği

Günümüzde elektriğin önemi herkes tarafından bilindiği üzere oldukça büyüktür. Üç temel mühendislik bilimi vardır. Elektrik, İnşaat ve Makina olarak bu temel mühendislik bölümleri nitelendirilmektedir. Elektrik mühendisliği de bu temellerden biridir. Her mühendisliğin temelinde bu üç bölüm yatmaktadır.

Mühendislik eğitimleri stratejik düşünme, yapısal bir bakış açısı ve genele bakıp özele inebilme kabiliyetlerini geliştirmektedirler. Öğrenciler Türkiye’de bu bölümde eğitim alabilmek için bir giriş sınavına tabi tutulmaktadır. Ukrayna’da ise herhangi bir üniversiteye giriş sınavı olmadan öğrenciler eğitim alabilmektedir. Sene kaybı yaşamadan yurtdışında eğitim alabilir ve hızlıca kariyer hayatına adım atabilirsiniz. Ukrayna Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Hem yakın olması hem köklü üniversitelere sahip olması hem de ekonomik olarak uygun ekonomik koşullara sahip olması sebebiyle öğrencilerimiz Ukrayna’da eğitim almaktadırlar.

Ukrayna’da eğitim elektrik mühendisliği öğrencileri Rusça eğitim almaktadır. Öğrenciler 1 yıl hazırlık eğitimi ile Rusçayı öğrenmektedir. Öğrenciler anadil seviyesinde Rusça öğrenerek iş yaşamına önde başlarlar. Dil öğrenmek oldukça keyifli bir süreçtir. Farklı bir dile ana dil seviyesinde hakim olabilmek ve dilini öğrendiğiniz kültüre de hakim olabilmek size çok büyük fırsat kapıları açacak ve prestijli bir iş yaşamı sağlayacaktır.

Ukrayna’da eğitim elektrik mühendisliği eğitimi her şehirde yer alan üniversitelerde mevcuttur. Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa ,lviv ivano-franvisk, Herson teknik veya teknoloji üniversitesi adındaki eğitim kurumlarında bu eğitimi alabilmektedirler. Üniversitelerin yıllık harç ücretleri de çok uygundur. Öğrenciler kaliteli eğitimi çok uygun fiyatlara Ukrayna üniversitelerinde tamamlayabilmektedirler. Ukrayna üniversite diplomaları Europass mavi diplomadır. Bologna sistemi dahilinde uluslararası akreditasyona sahip olması dolayısı ile bu diploma verilmektedir.

Ukrayna’da Elektrik Mühendisi Olma Zamanı

Europass mavi diploma sayesinde öğrenciler Avrupa ülkelerinde iş bulabilmekte ve diplomaları da geçerli olmaktadır. Ukrayna’nın Avrupa eğitim eşdeğerliği mevcuttur. Ukrayna’da eğitim elektrik mühendisliği lisans tamamlama öğrencilerine de açıktır. Sınav şartı olmadan öğrenciler 1 yıllık Rusça hazırlık eğitimi aldıktan sonra 3. Sınıftan eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Böylece zamanı doğru kullanarak eğitimlerini bitirip; kariyerlerine hızlı ve iyi bir başlangıç yapabilirler.

Ukrayna’da eğitim elektrik mühendisliği bölümüne kayıt olmak isteyenler Eurostar Yurtdışı eğitime başvuru yapabilirler. Lise ya da meslek yüksekokulu diplomaları ile gelerek kayıt işlemlerini başlatabilirler. Hedeflerinize ulaşan yolda birlikte emin adımlarla yürüyebileceğiniz Eurostar Yurtdışı eğitime gelin; hayallerinizde ki eğitim fırsatını yaratabilmenin keyfine varın. Üniversite seçimlerinizle ilgili de kariyer günlerimize katılın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!