Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi kuruluşu 1930 yılına dayanan eski, köklü ve bir o kadar da saygın bir okuldur. Ukrayna tarihinde başarılarıyla adını yazdırmış yükseköğretim kurumları arasında yer alan ve kaliteli eğitim sistemini sürdürmeyi amaç edinmiş olan okul ikinci dünya savaşının en sancılı günlerinde bile eğitimine ara vermemiştir. Ayakta kalmayı başaran nadir kurumlardan biri olmasının yanı sıra, Ukrayna’nın bağımsızlık ilanından sonra ülkenin İnşaat Mühendisi ve Mimar açığını kapatmak için eğitimine hız vermiştir. Okul Avrupa Üniversiteler Birliği’ne de üyedir ve tüm eğitimi Avrupa standartlarına uygun şekilde ilerletmektedir.

4.seviye akreditasyon sisteminin uygulandığı Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi bu sayede öğrencilerin hem teorik, hem uygulanabilir, pratik eğitimler sayesinde sisteme dahil olmasını sağlamakta, hem de mezun olunduğunda meslek hayatına en iyi konumlardan başlama şansını vermektedir. Dersliklerde görülen teorik eğitimler dışında ağırlıklı olarak laboratuar ve uygulamalı dersler müfredatta daha çok yer kaplamaktadır. Gençlerin mesleklerini icra ederken bocalamalarının önüne geçilmek adına eğitimler çok yönlü şekilde ilerler ve sonuçta başarı dolu bir eğitim hayatını bitiren gençler kariyerlerine sıkı bir başlangıç yaparlar.

Mesleki detayları öğrenirken kendi bilgi ve becerilerini geliştiren öğrenciler, aynı zamanda şantiye ortamlarına girerek mesleklerine yönelik uygulamaları öğrenir ve staj yapma imkanı da bulurlar. Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi İkinci Dünya Savaşı sonrasında yeniden yapılanma sürecine giren ülkenin inşaat ve mimarlık alanındaki iş gücü ihtiyacını karşılamıştır. Son derece disipline olmuş bir inşaat sektöründe okulun da payı çok büyüktür.

Öğrencilerine sunduğu avantajlarla her yıl sayısız başvuru alan Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi mavi diploma vermektedir. Ülkemizde tanınırlığı olan diploma gençlere mezun olduklarında Avrupa Birliği ülkelerinde çok daha rahat iş bulabilme şansı vermektedir. Kaliteli ve uygulamalı eğitimleri, sosyal hayat seçenekleri ile cazip bir okul olmasının yanında harç rakamlarının düşük olması da tercih edilen okullar arasında olmasını sağlamıştır. Öğrencisine vizyon katan ve dünya görüşünü geliştiren okula kayıt yaptırmak için lise diploması olması, sağlık raporu sunmak yeterlidir.

Aktif bir üniversite hayali kuran gençler, kendi ülkelerinden çok daha ucuz rakamlara, üstelik sınavsız şekilde okuyabildikleri Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği Ve Mimarlık Üniversitesi için başvuru tarihlerini kaçırmıyorlar. Dünyanın her yerinden gelen başvuruları kabul eden okul, Rusça ve Ukraynaca eğitim vermekte, gençlerin tercihine göre o dilde hazırlık sınıfları açmaktadır. Bu sınıfları başarıyla geçenler lisans eğitimlerine devam ederler.

Okul aynı zamanda Erasmus ve Farabi öğrenci değişim programlarına dahildir. Bu sayede hem öğrenciler kendilerini geliştirebilmekte, hem de başka kültürleri yakından tanıma şansı bulmaktadırlar. Ülkemizden de yoğun talep alan okula başvuru ve kayıt işlemleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu